OLIMPIQ SXC 200%

OLIMPIQ SXC 200% MEGÚJÚLT TARTALOMMAL MÉG NAGYOBB ERŐVEL!
Ambrosia artemiisifolia (parlagfű) +NADH (elsődleges enzim-erős antioxidáns
A parlagfű latin neve Ambrosia artemisiifolia. Az ókori mitológiában ambrózia néven az istenek nektárjaként, kedvenc italaként és táplálékként jelenik meg, mint amely az örök élet és a szellemi emelkedettség fenntartásához szükséges.
Magyarországon a létező 350 gyomnövény között a legelterjedtebb gyomnövénnyé vált. Azt mondják rájuk, hogy gaz, pedig ez nem igaz.
Parlagfűre allergiás betegeknél a tünetek kifejlődésének megelőzésére használható már pl.: homeopátiás készítmény is, mely a parlagfűből készül.
Jelentős nyersfehérje tartalmat és harmonikus aminosav-összetételt találhatunk a növényben.
Az illóolaját, mint antibiotikumot alkalmazzák, melyben antibakteriális és gombaölő vegyületek működnek.
NADH:
A NADH egy elsődleges enzim, mely a sejtszintű anyagcsere folyamatokban a lebomló és oxidációs folyamatokat irányítja, és emellett erős antioxidáns is.
A őssejtről.
A jövő gyógyászatának ígérete az őssejt. Az orvostudomány most egy új korszak nyitányához jutott el, az őssejtek hasznosításához.
Napjaink őssejt kutatásának egyik legfontosabb kérdése a felnőtt őssejtek többszörözése. Ha rá tudjuk venni a szervezetünket arra, hogy természetes úton több őssejtet termeljen, akkor a szervezetünk saját maga tudja kijavítani a betegség, baleset vagy egyszerűen az öregedés által bekövetkezett hibákat. Minél több őssejt van jelen a vérben, annál jobb az egészségi állapot. A csontvelői őssejtek alkotják a szervezet természetes "megújulási" szisztémáját.
Az őssejt szint a legjobb jelzője az egészségnek. Jobb, mint a koleszterin szint, a vérnyomás, a vércukorszint stb. Jobb, mint bármi, amit kardiovaszkuláris rizikóként ismerünk és ez érvényes mindenre a szervezetben. Az őssejtek számát tekintve 5 liter vérben 5 és 25 millió között változik. Az életkor előrehaladtával azonban a termelődő őssejtek száma jelentősen csökken.
Mi az őssejt?
Korlátlan számú osztódásra, önmegújulásra képes, nem specializálódott sejtek, amelyek aszimmetrikus osztódás révén önmagukhoz hasonló sejteket képeznek, és emellett elkötelezett utódsejteket is létrehoznak.
A fogantatás után a petevezetékben a felé vándorló és osztódó, majd ott beágyazódó magzatkezdemény még mindenre-képes (totipotens) sejtekből áll.
A magzati fejlődés 15. napján kezdődik meg e sejtek specializálódása ideg-agysejtekké, izomsejtekké, bőrsejtekké, stb. E sejtekben a genetikai anyag (DNS) különböző szakaszai lépnek működésbe, s így válnak képessé a szervek és szövetek speciális feladatuk ellátására. Ennek az az ára, hogy elvesztik mindenre képes esélyüket. A magzati fejlődés során azonban megmarad néhány ilyen mindenre képes sejt, ezeket szöveti őssejtnek (hemopoetikus) nevezzük, melyek születéskor a köldökzsinórvérből kinyerhetőek.
Kétféle őssejtet különböztetünk meg:
Embrionális és felnőtt őssejtek.
A felnőtt és az embrionális őssejtek nagyon hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek csak a felnőtt őssejteket nehezebb a csontvelőből izolálni.
Felnőtt korban az őssejtek a szervezet számos szövetében megtalálhatók. A szöveti őssejtek folyamatosan osztódó vagy éppen nyugvó állapotban vannak jelen. Ha ezek a sejtek egy adott szöveti környezetbe kerülnek, képesek lehetnek különböző, szövetet alkotó, érett sejtekké alakulni. Legnagyobb mennyiségben a csontvelőben találhatók meg.
Ha egy szerv nem működik optimálisan vagy valamilyen módon sérülést szenved -és sejtpótlásra van szüksége, akkor üzenetet küld a csontvelőbe, amely felismeri az információt és küldi az őssejteket. Az őssejt kilép a csontvelőből, bekerül a véráramba, majd egy speciális hírvivő anyag segítségével eljut a szervekhez. Amikor a "célterületre" érkezik, kihasználja osztódási képességét és a másolatát továbbküldi, ő maga pedig beépül és a szerv sejtjeivé válik. Ezáltal a szerv képes megújulni, funkcióit megőrizve egészségesen működni.
Kiszerelés: 15 db 30 db 60 db
Cikkszám: 956 957 958
Ár: 13.900 Ft 24.500 Ft 43.900 Ft
Rendelés:
06-30/637-9591
|